string(2) "uk"

Як користуватися вуличними тренажерами

Паркові зони та ігрові майданчики все частіше доповнюються вуличними тренажерами. Вони дозволяють займатися фізичними вправами прямо на свіжому повітрі, працюючи з власною вагою або додатковими навантаженнями. Це зручно в регіонах з м'яким кліматом, коли не менше півроку зберігається тепла і суха погода. Багато хто вибирає подібні майданчики в якості місця постійних фізичних тренувань. Адже це безкоштовно - не потрібно купувати абонемент, їздити в фітнес-зал в певний час і слідувати його правилам.
Прийти до вуличних тренажерів можна в будь-який час доби. Їх конструкція інтуїтивно зрозуміла кожному, так як механізми досить прості. Ніякої електроніки або складних елементів там немає. Тому з технікою вправ довго розбиратися не доведеться.

Найпопулярніші види вуличних тренажерів

Виробники пропонують широкий вибір моделей вуличних тренажерів. Вони можуть бути спрямовані на окрему групу м'язів або відразу на все тіло. Розглянь детальніше популярні види.

Стіл для армрестлінгу - класична платформа на підставці, де можна змагатися з партнером на силу рук, передпліч, спини і плечей. Сильніше виявиться той, хто силою опустить руку суперника на стіл.
Лавка для преса - спеціальна горизонтальна майданчик з ухилом і фіксаторами для ніг. Скручування на ній дозволяють пропрацювати прямі і косі м'язи живота. Для досягнення бажаного ефекту потрібно виконувати плавні скручування, що не розслабляючи при цьому м'язові волокна в процесі всіх повторень (від 10 до 50 разів за один підхід).

Гіперекстензія - тренажер для прокачування м'язів спини та попереку. Лягаючи животом вниз на м'які упори, потрібно зафіксувати ноги в рівному становищі і скласти руки за головою. Після цього потрібно виконувати вкручування, нахиляючись до підлоги (утворюється кут тіла в 90 градусів). М'язи спини скорочуються при поверненні до вихідного положення.

Маятник - тренажер для прокачування м'язів стегон і сідниць. Свою назву отримав через принципу дій. Людина стає на два майданчики ногами і розводить ноги в сторони, що візуально нагадує принцип роботи маятника.

Кроковий - простий механічний тренажер, який імітує крокові рухи людини. Але при виконанні вправи на цьому обладнанні досягається більш висока амплітуда рухів. Це сприятливо впливає на розвиток всього опорно-рухового апарату. Особливо корисним цей тренажер буде тим, хто веде малорухливий спосіб життя.
Жим від грудей - класичний тренажер, при роботі на якому задіюються грудні м'язи (верх і низ). Найчастіше вуличне обладнання не має на увазі ручне регулювання навантаження. Конструкція в таких тренажерах побудована таким чином, щоб при виконанні вправі задіяли вага власного тіла спортсмена (під час жиму може підносити лавка).

Тяга верхня - тренажер по конструкції нагадує жим від грудей. Але тільки в цьому варіанті жим здійснюється не перед собою, а вгору. При виконанні такої вправи задіюються переважно м'язи плечей і передпліч. Частково беруть участь трицепси і біцепси. Навантаження також не регулюється, а вага ідентичний вазі спортсмена (під час жиму піднімається лавка).

Гребля - у вуличному варіанті це повністю механічний тренажер, що імітує греблю з двома веслами. Активно задіюються косі і прямі м'язи спини, біцепси, трицепси, плечі, передпліччя і навіть прес.
Еліпс механічний - універсальний тренажер, який розвиває різні м'язові групи: преса, стегон, сідниць, рук, спини, передпліч, біцепса. Особливістю цього тренажера є те, що при його виконанні відсутня додаткове навантаження на суглоби. Тому рекомендовано виконувати цю вправу на механічному тренажері початківцям спортсменам або людям з надмірною вагою.

Жим ногами - механічний тренажер, при роботі на якому задіюються м'язи ніг (включаючи литкові м'язи). Традиційно для вуличних тренажерів там не передбачена можливість зменшення або збільшення навантаження. При жимі платформи задіюється вага тіла спортсмена. Для досягнення потрібного ефекту руху слід виконувати плавно, по 10-20 повторень за один підхід.

Подвійний турнік - універсальний механічний тренажер, на якому задіюються всі групи м'язів. Переважно на ньому виконують два типи вправ: підтягування і підйоми тулуба на трицепс. Техніка виконання безпосередньо залежить від того, яке виконується вправа, і яка група м'язів при цьому задіюється.
Велотренажер - простий механізм, який дозволяє сидячи обертати педалі без додаткового навантаження. Заняття на цьому спортивному обладнанні сприятливо впливають на тонус суглобів і загальний розвиток опорно-рухового апарату.