string(2) "uk"

Спортивні покриття і їх види

Основною вимогою до спортивного покриття є максимальне забезпечення безпеки в процесі занять певними видами спорту. На сьогоднішній день існує кілька типів сучасних покриттів, що імітують поверхні з натуральних матеріалів, які відмінно підходять для обладнання місць, призначених для занять спортом.

Покриття у вигляді штучної трави

Покриття, що імітує натуральну траву, виготовляється з синтетичних складових. Основа буває як латексної так і джутової або виконаної з гуми. Такий настил випускається для покриття майданчиків, призначених для гри в:

  • футбол (висота ворсу становить 40-60 мм);
  • міні-футбол;
  • теніс (ворс досягає 10-15 мм у висоту).

Також покриття з травою висотою до 20 мм виробляється для облагородження багатофункціональних майданчиків. При цьому незалежно від довжини штучної трави настил забезпечує оптимальні умови для захисту спортсменів від всіляких пошкоджень шкіри в разі падіння на великій швидкості.

Тому такий вид покриття прийнято використовувати для облагороджування футбольних полів, тренувальних майданчиків. Дуже добре підходить настил зі штучної трави для обладнання поля, призначеного для проведення офіційних спортивних заходів.

Спеціальний лінолеум для настилу

Ідеальним варіантом для покриття майданчиків закритого типу по праву вважається спортивний лінолеум. Він виготовляється з полівінілхлориду, а його зовнішній шар покритий поліуретаном, здатним забезпечити надійне зчеплення з підошвою спортсмена.

Уникнути травм на такому лінолеумі вдається з огляду на те, що його товщина сягає 3,5 - 8 мм. Коли потрібна висока ступінь амортизації, то він може бути набагато товщі.

Такий вид покриття придатний для доповнення майданчиків, які призначені для таких активних ігор як:

  • настільний теніс;
  • бадмінтон;
  • волейбол;
  • футбол.

Пригадується такий настил і для приміщення, призначеного для гімнастичних заходів. Завдяки великій колірній палітрі його можна легко підібрати для приміщення будь-якого типу. На сьогоднішній день він випускається під дерево, може бути представлений в зеленому, сірому, жовтому, червоному, помаранчевому кольорі.

Практичні гумові покриття

Матеріал з гуми, який виготовляється у вигляді рулонів, матів і плит призначений для пристрою бігових доріжок на стадіонах і майданчиків, де можна практикувати різні ігри. За рахунок того, що він випускається в різній палітрі, його часто застосовують з метою виконання розмітки на майданчиках.

Володіючи пористою структурою, він добре пропускає вологу і забезпечує бездоганну амортизацію. Здатність прослужити протягом 25 років і невибагливість у догляді робить його придатним для експлуатації в місцях з великою кількістю людей.

Паркет для максимальної зручності

Паркет, виготовлений з міцних порід деревини або створений з пронумерованих панелей, підходить для установки в залі, де проводяться ігри з гандболу, тенісу, баскетболу. З огляду на структури, що складається з декількох шарів, і оптимальної поверхні забезпечується зручність в процесі переміщення і відмінний відскік м'яча.